, ,

wycieczka – Pojezierze Lubuskie

Pojezierze Lubuskie

14 – 16 maja 2018 r.

Dnia 14 maja klasy VII SSP i II SG wybrały się na wycieczkę n

a Pojezierze Lubuskie.

Opiekunkami były p. B. Kałmucka i p. W. Przybylska.

Pierwszego dnia, po drodze do Łagowa zatrzymaliśmy się w Wolsztynie w Muzeum Parowozów. Mogliśmy wejść do wagonu Retro, który został odremontowany. Zobaczyliśmy kilka parowozów oraz poznaliśmy historię wolsztyńskiej stacji. Następnie udaliśmy się do Zameczku w Łagowie, gdzie powitał nas Pan Wojtek, gospodarz pensjonatu. Tu wygodnie mieszkaliśmy przez trzy dni. Po obiedzie wybraliśmy się na spacer. Zobaczyliśmy najwartościowsze zabytki miasteczka: Zamek Joannitów oraz Bramę Polską i Marchijską. Po kolacji aktywnie spędzaliśmy czas na dworze.

Kolejnego dnia przeszliśmy do rezerwatu przyrody i podziwialiśmy piękne widoki nad Jeziorem Trześniowskim. Bardzo podobało nam się jezioro i pagórki, po których mogliśmy pobiegać. Następnie pojechaliśmy do Świebodzina, gdzie odwiedziliśmy Muzeum Regionalne, posiedzieliśmy na ławce z Czesławem Niemenem, zjedliśmy pyszne lody. Odwiedziliśmy Figurę Chrystusa Króla – Wotum Wdzięczności i wybraliśmy się na basen.

W ostatnim dniu wdrapaliśmy się na stary wiadukt kolejowy i udaliśmy się do łagowskiego amfiteatru. Część grupy poszła zobaczyć dawny cmentarz niemiecki, część została na scenie. Chłopcy włączyli muzykę, a dziewczyny tańczyły. Była niezła zabawa, bo i chłopcy wkrótce dołączyli do tańca. Po obiedzie ruszyliśmy w powrotną drogę do domu, ale zatrzymaliśmy się jeszcze w Boryszynie, gdzie zwiedziliśmy MRU – Pętlę Boryszyńską. Chodziliśmy długimi i betonowymi podziemnymi korytarzami niemieckich fortyfikacji poznając ich historię. Zauważyliśmy także kilka nietoperzy.

Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Na pewno pozostaną po niej niezapomniane chwile.