, ,

Wycieczka do Warszawy

Dnia 8 listopada 2016 r uczniowie liceum i gimnazjum udali się w podróż do Warszawy. Już o 4.45 stawiliśmy  się na miejscu zbiórki wraz z opiekunkami: p. B. Kałmucką,               p. M. Nowakowską – Grzelak oraz p. I. Borowicz.

Pierwszym punktem wycieczki były Złote Tarasy, gdzie mieliśmy czas na zakupy oraz posiłek.  Później odbyliśmy 2- godzinny spacer po Warszawie. Najpierw udaliśmy się do Grobu Nieznanego Żołnierza, potem zwiedzaliśmy Stare Miasto. Zobaczyliśmy tam m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, zabytkowe kamieniczki oraz Syrenkę Warszawską. Następnie idąc wzdłuż Wisły dotarliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Korzystaliśmy z interaktywnych gier edukacyjnych, wykonywaliśmy eksperymenty  z dziedzin nauk przyrodniczych: geografii, chemii, fizyki i biologii. Centrum Nauki Kopernik inspirowało nas do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Ostatnią atrakcją tego dnia był spektakl „Bóg mordu” w Teatrze 6.piętro w Pałacu Kultury i Nauki. Dobrze znani nam aktorzy: Cezary Pazura, Michał Żebrowski, Anna Dereszowska orz Jolanta Fraszyńska przedstawili historię współczesnych konfliktów rodzinnych. Po wystawionej sztuce nadszedł czas powrotu do domu. Około godziny 2.00  następnego dnia znaleźliśmy się w miejscu, w którym zaczęła się nasza wycieczka.