, , ,

Wycieczka do Warszawy

11 października 2018r. zorganizowana została wycieczka do Warszawy. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie kl. VII-VIII SSP, III SG oraz I, II i III liceum wraz z opiekunami: p. Bernardyną Kałmucką, p. Moniką Nowakowską-Grzelak oraz p. Joanną Kulisz.
Wyjazd owocował w liczne atrakcje. Pomimo dość wczesnej godziny wyjazdu (5.00 !!!) nikt z uczniów nie narzekał na brak energii i zapału do zwiedzania.
Po przyjeździe do stolicy udaliśmy się do Łazienek Królewskich, letniej rezydencji króla Stanisława Augusta nazywanej “najszczęśliw-szym miejscem w Warszawie”. Główną atrakcją był Pałac na Wyspie. Wywołał on na nas ogromne wrażenie. Wszechobecny ład oraz piękne wykończenia wnętrz idealnie wpasowywały się w klasycystyczny styl tej wspaniałej budowli. Ściany ozdobione były mnóstwem niezwyk-łych dzieł sztuki autorstwa sławnych malarzy takich jak Marcello Bacciarelli. Uderzała w nas mnogość eksponatów, którym mogliśmy się przyglądać, tak by później pytać samego siebie, jak wyglądało życie w tamtych czasach. Zobaczyliśmy też Starą Oranżerię, Biały Domek oraz grecki teatr.
W ogrodach łazienkowskich mogliśmy odpocząć i podziwiać jesienną scenerię parku. Spacerowaliśmy ścieżkami oraz alejkami wśród drzew, krzewów i kwiatów. Dotarliśmy aż pod pomnik Chopina, by usiąść i podziwiać oblicze wielkiego wirtuoza.
Przez cały czas towarzyszyły nam rude wiewiórki i barwne pawie.
Około godziny 15:00 udaliśmy się do Złotych Tarasów, by napełnić żołądki i poddać się błogiemu szaleństwu zakupów. Mieliśmy czas by trochę odetchnąć a zarazem podziwiać kunszt architektoniczny z jakim wznoszona była ta galeria.
Zwieńczeniem wycieczki był spektakl w teatrze Kwadrat pt. „Medium” autorstwa N. Cowarda. To właśnie Teatr był wisienką na torcie naszej wycieczki. Zabawna historia, dobrze wyszukane zarówno żarty języko-we jak i sytuacyjne bawiły nas i wywoływały brawa publiki. Wspaniała obsada : P. Małaszyński, P. Wawrzecki, A. Sienkiewicz, M. Hirsch i inni aktorzy znani ze srebrnego ekranu okazali się nie lada gratką.
Wycieczka okazała się dużym sukcesem. Odkrywcza, humorystyczna i niezapomniana, pozostawi wspaniałe wspomnienia na długo. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc oraz zrobiliśmy sporo
pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wróciliśmy bardzo zadowoleni.