, , ,

Wycieczka do Warszawy

19 października 2017r. zorganizowana została wycieczka do Warszawy. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie kl. VI-VII szkoły podstawowej, II-III gimnazjum oraz I i II liceum wraz z opiekunami: p. Bernardyną Kałmucką, p. Moniką Nowakowską-Grzelak oraz p. Joanną Kulisz. Wyjazd owocował w liczne atrakcje. Pomimo dość wczesnej godziny wyjazdu (5.00 !!!) nikt z uczniów nie narzekał na brak energii i zapału do zwiedzania. Po przyjeździe do stolicy od razu udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty, która wywarła na nas ogromne wrażenie.
Niewątpliwą atrakcją okazał się wjazd na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd mieliśmy możliwość podziwiania Warszawy z dużej wysokości. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w galerii Złote Tarasy, gdzie mogliśmy się posilić i zrobić wymarzone zakupy. Po galerii handlowej przyszedł czas na zwiedzanie Narodowej Galerii Sztuki – Zachęty. Obejrzeliśmy wystawę składającą się z trzech instalacji wideo. Pierwsza z nich to trzykanałowa projekcja zrealizowana na miejscu wykopalisk w Karahan Tepe w Turcji, gdzie odkryto najstarsze miejsce kultu datowane na 10 tysięcy lat przed naszą erą .W prezentowanych na wystawie pracach fikcja mieszała się z nauką, dlatego ciężko było nam je zrozumieć. Następnie autokarem udaliśmy się w kierunku Stadionu Narodowego. Wizyta na stadionie była spełnieniem marzeń wielu z nas. Podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie!
Zwieńczeniem wycieczki był spektakl pt. „Trzeba zabić starszą panią” w debiucie reżyserskim Cezarego Żaka. Wspaniała obsada, zabawna historia oraz spotkanie Barbary Krafftówny i Wojciecha Pokory oraz innych aktorów znanych ze srebrnego ekranu okazało się nie lada gratką.
Wycieczka okazała się dużym sukcesem. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc oraz zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni.