,

Wycieczka do Gniezna

Doskonała gra aktorska, podróż do czasów średniowiecznej Polski, niesamowite wrażenia – tak w skrócie można opisać wycieczkę do Gniezna, w której 15 marca 2017 roku wzięli udział uczniowie klas piątych.

Już o godzinie 9.00 wszyscy uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć w Teatrze im. Aleksandra Fredry spektakl „Pinokio”. Ta współczesna interpretacja szkolnej lektury była niewątpliwie ciekawym doświadczeniem scenicznym dla uczniów.

Po dużej dawce emocji, jaką zapewniło piątoklasistom teatralne widowisko, nadszedł czas na zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego. Historia Gniezna nigdy wcześniej nie była tak blisko. Filmy przedstawiające wydarzenia związane z miastem oraz zabytki, o których uczniowie czytali w podręcznikach szkolnych, były na wyciągnięcie ręki.

Aby jeszcze bardziej poczuć klimat średniowiecza, uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych. Podczas zorganizowanego w muzeum warsztatu, każdy uczestnik wycieczki wcielił się w rolę średniowiecznego skryby i zapisał swój pierwszy tekst ptasim piórem na pergaminie.

Wycieczka zakończyła się o godzinie  16.40. Ten wyjazd na pewno długo pozostanie w pamięci piątoklasistów.