,

To już 25 lat

Rok 2016 jest rokiem jubileuszowym dla Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, obchodzącego 25-lecie swojego istnienia. Z tej okazji 4 listopada odbyła się piękna uroczystość. Dla nas był to czas niezwykły, pełen uroczystości i zdarzeń, na które zaprosiliśmy uczniów i absolwentów, byłych i obecnych pracowników i wszystkich sympatyków szkoły.

Dzień obchodów rozpoczął się uroczystą mszą św. w koście Chrystusa Króla w Jarocinie.
Program obchodów objął oficjalną część , w której wzięło udział wielu zaproszonych gości, którzy dla naszej szkoły robili i nadal robią rzeczy niezwykłe. Pierwszy Prezes JSE Stanisław Martuzalski, nauczyciel informatyki Paweł Grzegorzewski i Prezes Południowej Oficyny Wydawniczej Piotr Piotrowicz wspominali czasy, kiedy szkoła powstawała i składali życzenia dalszej działalności Liceum, do których dołączyli się Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Dorota Kinal oraz Sławomir Wilak Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu delegatura w Kaliszu.

Poza częścią oficjalną zaproszeni goście mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć spektakl „Alicji w krainie czarów” w wykonaniu uczniów Społecznego Liceum i Społecznego Gimnazjum, wyreżyserowanego przez panią Paulinę Miecznik i pana Włodzimierza Kalinowskiego .

Finałem uroczystości był piękny jubileuszowy tort.