,

Sukces w Finale Ogólnopolskiego Konkursu. Scratch Kocha Matematykę!

 

Czy Scratch kocha matematykę? W naszej szkole pewno! Dowodem na to jest zorganizowany przez nas konkurs, na którego finał – Piknik matematyczny, rozgrywany 15 grudnia zjechali młodzi programiści z całej Polski.
Konkurs okazał się sukcesem organizacyjnym oraz naukowym, ponieważ Filip Jarecki (uczeń klasy piątej) zdobył drugie miejsce w kategorii klas IV-V, natomiast zarówno Filip, jak i druga nasza reprezentantka w finale – Emilia Pawłowska (uczennica klasy szóstej) byli członkami zwycięskich drużyn w ramach rozgrywki drużynowej! Brawo!
Poniżej przedstawiamy szczegółową relację z konkursu oraz klasyfikację końcową.

Po oficjalnym rozpoczęciu konkursu uczniowie z obu rozgrywanych kategorii wiekowych (klas IV-V i VI-VII) przystąpili do rywalizacji. Zaprezentowali swoje projekty na forum, by następnie rozwiązywać różnorodne zadania – tworzyć projekty w języku programowania Scratch. Powstały kalkulatory matematyczne, animacje pt.: „Taniec figur geometrycznych”, „Matematyka Królową Nauk”, gry i programy matematyczne, wszystko to w ramach rozgrywki indywidualnej oraz drużynowej. Oprócz zmagań konkursowych uczniowie wzięli udział w wyjątkowych warsztatach matematycznych, wspólnie integrując się i wymieniając doświadczeniami.
Uwieńczeniem wielogodzinnych zmagań było podsumowanie konkursu i rozdanie dyplomów oraz nagród dla najlepszych w ramach rozgrywki indywidualnej i drużynowej. Najlepszymi w ramach zmagań indywidualnych okazali się:
w kategorii klas IV-V:
I miejsce: Ignacy Kus ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Szczecińskich Olimpijczyków w Szczecinie,
II miejsce: Filip Jarecki ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Jarocinie,
III miejsce: Piotr Gwiżdż ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu,
w kategorii klas VI-VII:
I miejsce: Igor Mossur z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku,
II miejsce: Mikołaj Chajewski ze Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Wojanowie,
III miejsce: Jan Czernikowski ze Szkoły Podstawowej nr 74 im. Prymasa Tysiąclecia we Wrocławiu.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmu z konkursu!

Pomysłodawcą oraz koordynatorem konkursu była pani Anna Plewińska – nauczyciel informatyki. Ogromne podziękowania należą się także pani Kamili Musiał – Gałczyńskiej, która pomagała w organizacji finału konkursu.

Konkurs odbył się dzięki środkom pozyskanym przez szkołę w ramach grantu zdobytego przez szkołę w programie mPotęga, organizowanym i finansowanym przez Fundację mBanku.