,

Srebrna Góra

Dnia 29 maja 2017r klasa III SG wybrała się na czterodniową wycieczkę do Srebrnej Góry. Pierwszego dnia, po zakwaterowaniu w pokojach wybraliśmy się na spacer po pięknej okolicy.

Drugi dzień był bardzo intensywny i pełen wrażeń. Po śniadaniu wybraliśmy się na zajęcia alpinistyczne. Pierwszym zadaniem była wspinaczka na skałkę. Kolejnym zadaniem był zjazd pionowy na linie z mostu o wysokości 30 metrów. Na pierwszy rzut oka wyglądało strasznie, ale odważnych do wzięcia udziału nie brakowało.  Po południu wybraliśmy się na spacer po miasteczku, a wieczorem rozpaliliśmy grilla.

W środę rano wybraliśmy się na wycieczkę szlakiem górskim.  Po trzech godzinach zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do ośrodka. Po południu sprawdziliśmy swoje siły na boisku grając w piłkę. Wieczorem wszyscy usiedliśmy przy ognisku smażąc kiełbaski. Następie o godzinie dwudziestej wyruszyliśmy z panią przewodnik, która sama siebie określiła jako „Demon” na wyprawę szlakiem tuneli i sztolni. Mieliśmy tam okazję przespacerować się srebrnogórskimi lasami i poprzyciskać się przez wąskie tunele i jaskinie. Brudni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do ośrodka.

Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Twierdzę  Srebrna Góra – Fort Donjon, po której oprowadzał nas oraz zapoznał z historią i podstawowymi jej funkcjami,  przewodnik ubrany w mundur żołnierza historycznego regimentu z epoki napoleońskiej.