,

Programowanie to przyszłość

Z dumą możemy powiedzieć, że w naszej szkole rośnie nowe pokolenie programistów!

W grudniu ubiegłego roku uczniowie klas I-VI wzięli udział w międzynarodowym wydarzeniu – Godzinie Kodowania, organizowanym w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Celem inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie zestawu łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Uczniowie, którzy rozwiązali wszystkie łamigłówki, otrzymali od organizatorów dyplomy.

W styczniu tego roku uczniowie klasy Va, Vb i VI wzięli udział w zdalnych eliminacjach do ogólnopolskiego konkursu „Kodować każdy może”, organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 48 w Szczecinie. Konkurs polegał na stworzeniu animacji komputerowej pt. Duszkiem rysowane- jednominutowa animacja z wykorzystaniem figur płaskich(kategoria klas V) oraz wykonaniu programu edukacyjnego z zakresu przyrody (kategoria klas VI). Wszystkie prace uczniów można znaleźć na poniższej stronie internetowej:
https://scratch.mit.edu/studios/3788518/

W marcu nasi programiści także nie próżnowali. Przyłączyli się do szkolnych obchodów Dnia Matematyki, tworząc własne programy do obliczania obwodu kwadratu, wzbogacone matematycznymi animacjami. Choć aplikacje są w fazie rozwoju, już teraz zapraszamy do ich przetestowania (aby uruchomić program należy kliknąć na przycisk zielonej flagi):
https://scratch.mit.edu/projects/150605258/
https://scratch.mit.edu/projects/150880110/
https://scratch.mit.edu/projects/150596412/

Życzymy uczniom wytrwałości i dalszych sukcesów w zgłębianiu tajników programowania!