, , ,

Półfinalistka „The Voice of Poland” w naszej szkole.

Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole półfinalistkę „The Voice of Poland” Monikę Urlik. W wieku 9 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej imienia Wojciecha Kilara w Dzierżonowie. W 1998 roku rozpoczęła naukę w Państwowym Liceum Muzycznym imienia Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. W tym samym roku została laureatką III nagrody na I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Współczesnej Instrumentów Smyczkowych. Rok później zwyciężyła w X Festiwalu Piosenki “Karolek” we Wrocławiu. W 2000 roku zdobyła I nagrodę na VII Festiwalu Piosenki Angielskiej “Olimp” we Wrocławiu oraz Grand Prix na VIII Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu, otrzymała również wyróżnienie w programie „Szansa na sukces”. W 2002 roku zaśpiewała w finale „Szansy na sukces” w Sali Kongresowej, zdobywając II nagrodę. W tym samym roku wzięła udział w programie „Droga do gwiazd”.

W 2003 roku rozpoczęła współpracę z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Rok później rozpoczęła edukację muzyczną na wydziale rozrywkowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych imienia Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2005 roku założyła własny zespół oraz została współzałożycielką sekstetu gospelowego „Tribe of Alma”, z którym zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting w Osieku. W 2005 roku została laureatką I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Vena Festival” pod patronatem Michała Urbaniaka, dzięki własnej kompozycji „Time after time”. Rok później z tym samym utworem zdobyła nagrodę Prezydenta Miasta Sopot na festiwalu TOPtrendy. W tym samym roku wsparła wokalnie płytę TedegoEsende Mylffon” w utworach „Blask” i „Jakby jutra miało nie być”. W 2011 roku w programie „The Voice of Poland”, gdzie jej trenerem był Nergal dotarła do półfinału. Rok później wystąpiła z zespołem Afromental w programie ”Bitwa na głosy”.

9 maja 2014 roku odbyła się premiera debiutanckiego krążka artystki zatytułowanego “Nie wie nikt”. W pracy nad albumem artystkę wspomagali m.in. Aleksander Milwiw-Baron oraz Marek Błaszczyk.[3] Wystąpiła także na koncercie Super Debiutów podczas LI Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór “Domek bez adresu” z repertuaru Czesława Niemena. Jej utwory “Nie wie nikt” oraz “Ty i ja”, znajdujące się na debiutanckiej płycie, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu Prawo Agaty.

Spotkanie z naszym gościem podzielone było na dwie części; dla licealistów i gimnazjalistów oraz dla młodszej grupy klas IV – VI. Uczniowie dowiedzieli się między innym dlaczego pomimo wielu lat nauki gry na skrzypcach oraz nagród w konkursach instrumentów smyczkowych wybrała drogę wokalistki. Jakież było również zaskoczenie wszystkich, kiedy okazało się że Monika Urlik jest matką czwórki dzieci i po mimo tak odpowiedzialnej życiowej funkcji zdołała zaistnieć na scenie artystycznej. Gratulujemy! Po spotkaniu atografom i obowiązkowym selfie z artystką nie było końca. Niestety czas naszego gościa był ograniczony, pani Monika stwierdziła że musi już wracać do Warszawy żeby… odebrać dzieci ze szkoły. Tak, tak artystka też ma swoje obowiązki jak zwykły szary człowiek. Pozdrawiamy, dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.