,

Piknik Koderów -drugi etap konkursu Scratchowy Mistrz

Pierwszy Piknik Koderów, będący drugim etapem konkursu Scratchowy Mistrz za nami. Powiatowa impreza przyciągnęła do naszej placówki grupę niezwykle zdolnych młodych programistów. Uczniowie klas IV-VII zaprezentowali swoje projekty przesłane w pierwszym etapie konkursu, by następnie przystąpić do rozgrywki indywidualnej oraz drużynowej. Uczestnicy wykonywali projekty w Scratch, sprawdzające ich wiedzę i umiejętności programistyczne. W ramach rozgrywki drużynowej, która zapoczątkowana była serią pytań teoretycznych, stworzyli wspólnymi siłami wyjątkowe prace.

W kategorii klas IV-V zwycięzcą został Filip Jarecki ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Jarocinie, drugie miejsce zajął Kacper Karolczak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie, natomiast trzecie miejsce Agata Grzybowska ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.
Na podium w kategorii klas VI-VII uplasowali się: Marek Sierkowski (miejsce 1.), Michał Sierkowski (miejsce 2.) oraz Jakub Sieradzki (miejsce 3.) ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.
W rozgrywce drużynowej zwyciężyła drużyna, w której skład weszli Adam Krzyżak (Społeczna Szkoła Podstawowa w Jarocinie), Marek Sierkowski oraz Agata Grzybowska (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie).

W tym konkursie nie było przegranych, bowiem wszyscy uczestnicy to zdolni, kreatywni młodzi ludzie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Nad sprawnym przeprowadzeniem konkursu czuwały Panie Kamila Musiał-Gałczyńska oraz Anna Plewińska, która dokonywała oceny prac konkursowych wraz z Panią Beatą Zawisłą (nauczycielem z Niepublicznej Szkole Podstawowej w Bachorzewie).

Konkurs odbył się w ramach projektu „Kodowanie, to super wyzwanie!”, dofinansowanego w programie Fajne Granty, organizowanym przez Fundację CoderDojo Polska, finansowanym przez T-Mobile Polska.
Fundacja CoderDojo Polska

Code Week PL

#FajneGranty #CodeWeek