, ,

Krzyżowa ciąg dalszy… :-)

Krzyżowa dzień trzeci 🙂 Po śniadaniu zaczęliśmy warsztaty, które dotyczyły stosunków polsko-niemieckich. Obejrzeliśmy wystawę plenerową “Odwaga i pojednanie” otwartą uroczyście w 2014r. przez Premier Ewę Kopacz oraz Kanclerz Angelę Merker. Na mapach Polski i Niemiec należało przedstawić najważniejsze informację o społeczeństwie, polityce, gospodarce i muzyce w kraju. W drugiej części dnia młodzież rozpoczęła warsztaty kreatywne, tworzyli własne nadruki na koszulkach! Musimy przyznać, że wyszły przepięknie! Wieczór minął błyskawicznie przy bilardzie, tenisie stołowym, siatkówce i grze na pianinie.

Dzień czwarty ? Przed południem uczestniczyliśmy w warsztatach historycznych poświęconych: rocznicy upadku Muru Berlińskiego w 1989r., Nocy Kryształowej w 1938r. oraz Dniu Niepodległości 11 listopada w Polsce. Po południu zwiedziliśmy Kościół Pokoju w Świdnicy oraz wieżę ratuszową. Wieczór w Krzyżowej zakończyliśmy dyskoteką, humory dopisywały wszystkim!!! Podsumowując, muzyka łączy pokolenia i narody!

Dzień piąty 🙂 Spotkaliśmy się wszyscy po śniadaniu, żeby podsumować miniony, pełen wrażeń tydzień. Na pożegnanie zrobiliśmy wspólne zdjęcie przed pałacem, w którym mieliśmy codziennie zajęcia. Świat tworzą ludzie, którzy powinni się wzajemnie szanować, co jest podstawą w budowaniu dobrych relacji, niezależnie od miejsca zamieszkania.