,

Emilia Pawłowska i Michał Szumlewicz najlepszymi warcabistami

W czwartek 25 stycznia w Społecznej Szkole Podstawowej rozegrano Mistrzostwa Szkoły w warcabach. Wzięło w nich udział aż 32 uczniów (14 dziewcząt i 22 chłopców). W obu kategoriach rozegrano siedem rund. Wśród dziewcząt mistrzynią szkoły została Emilia Pawłowska z kl. VI. Drugie miejsce zajęła jej klasowa koleżanka Anastazja Chłopocka. Obie zdobyły 6,5 punktu (po 6 zwycięstw i remis w bezpośrednim pojedynku). Trzecie miejsce zajęła rewelacyjna pierwszoklasistka Amelia Bilińska! Wśród chłopców zwyciężył faworyt Michał Szumlewicz z kl. II. Nasz warcabowy specjalista (zawodnik Komorzanki) zgromadził komplet 7 punktów. Tym samym Michał został podwójnym mistrzem szkoły, bowiem wcześniej zwyciężył także w turnieju szachowym. O kolejne miejsca trwała bardzo zacięta rywalizacja. Ostatecznie na drugim miejscu uplasował się Hubert Wira z kl. IV, zaś na trzecim kolejny rewelacyjny pierwszoklasista Mateusz Fischbach. Obaj zdobyli po 5 punktów. Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali dyplomy i drobne upominki, które wręczyła p. wicedyrektor Regina Bernat. Zawody przygotowała p. Jolanta Szumlewicz, a przeprowadził nauczyciel szachów p. Paweł Witwicki. Pięć najlepszych dziewcząt oraz pięciu najlepszych chłopców reprezentować będzie Społeczną Szkołę Podstawową w Mistrzostwach Powiatu, które rozegrane zostaną 6 lutego w Komorzu Przybysławskim.