, ,

Dzień Matematyki

W sobotę 18.11.2017 w naszej szkole odbyło się święto królowej nauk – Dzień Matematyki. Chętni uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach matematycznych: Mistrz Obliczeń, Scratch i matematyka, ucząc się ciekawych technik mnożenia dużych liczb oraz łączenia dwóch dziedzin: matematyki i programowania. Uczestnicy mierzyli się z łamigłówkami – tangramem i kostkami Happy Cube, a także brali udział w konkursach: Rodzinna rozgrywka (układając na czas wylosowany obrazek z tangramu), Mistrz Happy Cube (na złożenie jak największej liczby łamigłówek Happy Cube w określonym czasie).
W Kawiarni Szkockiej czekały kolejne zmagania z zadaniami matematycznymi i zagadkami, gdzie za poprawne odpowiedzi otrzymywało się monety – banachy, które można było wymienić na drobny upominek.
Dzień uświetniło ogłoszenie wyników powiatowego konkursu fotograficznego „Sfotografuj Królową Nauk”.
Wspaniała atmosfera podczas Dnia Matematyki pokazała, jak radosną, ciekawą i zajmującą dziedziną jest królowa nauk. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.
Organizatorki wydarzenia – Panie: Wiesława Przybylska i Anna Plewińska.
Wydarzenie odbyło się w ramach projektu Matematyczne rozterki, dofinansowanego ze środków fundacji mBanku w ramach programu grantowego mPotęga.