, ,

Chorwacja 2017

Wycieczka do Chorwacji odbyła się w dn. 9-18 czerwca 2017 r. Z Jarocina wyruszyliśmy po południu, a następnego dnia rano powitaliśmy Chorwację. Mieszkaliśmy w prywatnym domu w małym miasteczku Pakoštane, położonym pomiędzy Jeziorem Vrańskim, a Morzem Adriatyckim.

Podczas naszego pobytu korzystaliśmy z ciepłego morza i plaży. Pod okiem ratownika Jakuba kąpaliśmy się, kiedy tylko mieliśmy ochotę. Niektórzy szukali ciekawych kamieni, muszli, a nawet szyszek. Jedni plażowali powoli zmieniając kolor skóry na złocisty brąz, czytali książki, inni grali w karty.

Nie obyło się bez wycieczek. Byliśmy na punkcie widokowym Widokovac w Parku Przyrody Kamjieniak, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Vrana i Adriatyk. W Zadarze podziwialiśmy najpiękniejszy zachód słońca przy organowych symfoniach, jakie wygrywa morze. Tramwajem wodnym popłynęliśmy do osady rybackiej na wysepce Vrgada. Tu odbyliśmy spacer po miejscowości docierając na najwyższe miejsce, skąd roztaczał się malowniczy widok na Adriatyk i setki wysepek.

Ciekawym miejscem okazał się Narodowy Park KRKa ze swymi jeziorami i wodospadami. Szczególnie piękny jest Skrandinski Buk o wysokości 46 metrów. Do parku dostaliśmy się statkiem.

Spacerowaliśmy wzdłuż nadmorskiego klifu, na plaży miejskiej graliśmy w siatkówkę, robiliśmy zakupy. Na długo zapamiętamy smak wspaniałych lodów.