,

Akademia Pana Brzechwy i Tuwima

Wyróżnienie dla Emilii Alkess w konkursie recytatorskim! Tak zakończyła się dla jednaj z uczennic naszej szkoły tegoroczna edycja Akademii Pana Brzechwy i Tuwima.

Cztery przedstawicielki Społecznej Szkoły Podstawowej wzięły udział w konkursie recytatorskim, który już po raz trzynasty został zorganizowany w ramach Akademii Pana Brzechwy i Tuwima w Siedleminie. Hanna Jaśkiewicz i Michalina Wróbel reprezentowały szkołę w kategorii dla klas I- III, natomiast Laura Piękna i Emilia Alkess w kategorii dla klas IV-VI. Poziom wstępów uczestników konkursu był bardzo wysoki, więc jury miało trudne zadanie, by wybrać najlepiej recytujących uczniów.  Wśród wyróżnionych osób w kategorii dla klas IV-VI pojawiło się nazwisko Emilii Alkess – uczennicy klasy V a. Pozostali nasi reprezentanci otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie z twórczością Brzechwy i Tuwima było niewątpliwie wyjątkowym przeżyciem dla wszystkich uczestników konkursu. Różne interpretacje utworów sprawiały, że recytacja znanego wiersza często zaskakiwała odbiorców. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!